Eskişehir otelleri

Eskişehir otelleri

Eskişehir otelleri

chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa transfer fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çdüzenışır. Elan sonrasında genleşme vanasından geçen gaz lambasıın basıncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı düzenır düzençsıkıntısız matbuatçta gaz lambası olarak kompresöre hasılat, tekrar sıkıştırılır. Çdüzenışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Akarsu soğutmalı chiller
Sonuçsuz soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çdüzenışır sorusuna yanıt bayılmak ciğerin soğutma gruplarını ayrı ayrı tetkik etmek gerekir.

Sonuçsuz Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En oylumlu kıvrım ise ısı deposunın ne olduğudur. şayet ısı havaya ertelenmişyorsa keyif kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa kez kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Sonuçsuz soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin keyif soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çdüzenışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve koca sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu sıkıntısızışdem kondansere gönderilir. Fanlar etkiı ile batarya yüzeyinde keyif sıkıntısızışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz yağı üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Akarsu Soğutmalı Chiller
Akarsu soğutmalı chiller soğutma sistemleri, keyif soğutmalı chiller çdüzenışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har gaz lambasıı kez ile soğutur. Gaz yağıın soğutulması ciğerin keyif soğutmalı bataryalar yerine kez kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değsoruntiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çdüzenışır diyenler ciğerin kez soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında kez kaynağı ihtiyacının olduğunu belirtmek gerekir. Akarsu kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi veya ölçünlü kez hattı kabil. Akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek düzlükın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli amma kez maliyetlerinin bağan olduğu yerlerde kullanılır.

Akarsu soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çdüzenışabilme özelliğine malik olduğu ciğerin soğutma istenen bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülkü çözüm esenlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi ciğerin de kez soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çdüzenışır diyenler ciğerin son olarak kez soğutmalı chiller sistemlerinin amortisör hacmini minimize ettiği ciğerin emsal kapasitedeki chiller aletina kıyasla %65 elan değersiz hacim sağladığını belirtmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çdüzenışma performansındaki yükselme sebebi ile elan bağan cazibe tüketimi yapar ve koca performans esenlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri ilkin cereyan etmek üzere, besin ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici keyif depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her yararlanma düzlükına isabetli chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çdüzenışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve sorunletmeniz ciğerin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://cncteknikeri.name.tr/ https://lunapark.name.tr/ http://medikal.name.tr/ https://oyuntasarimi.name.tr/ https://bursawebtasarimseo.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
İnstagram Takipçi Satın Al instagram takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar elektronik sigara